Hall voolus 23.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmisel kuul sai käidud naistearsti juures probleemiga valulik vahekord ja ebamugavustunne ning pruun voolus , sain diagnoosiks bakteriaalne vaginoos, kirjutati välja Dalacin küünlad, ravikuuri lõppedes kadus valulikkus ära kuid nüüd hall ja vesine voolus, lisaks ka tugev lõhn. Sümptomite järgi oletan et jälle BV. Mida ma edasi teen?
Kuudas ma sellest lahti saan?
Toitumises olen teinud korrektuure juba kuu aega tagasi: söön hapendatud toite ja jooke, ei söö nisu ega pärmitooteid ning ei tarvita suhkurt. Pesus käin ka 2x päevas ning ei kasuta lõhnastatud seepe ega dušigeele.
Mida edasi tegema pean?
Kasutan ka igapäevaselt beebipille Amilly`t.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Bakteriaalne vaginoos on elustiiliga kaasnev sage probleem. Kui on kaebused, vaid siis on vajalik ravi, kui ei ole, siis ei pea ka ravima. Teaduslikult on teemaga enim kursis meie kolleeg, kes on ka Eestis korduvalt käinud loenguid pidamas, soovitan tutvuda artiklitega: https://www.emedevents.com/speaker-profile/gilbert-donders.

Kirja lugedes jääb hetkel suur kahtlus tupe seeninfektsiooni ägenemisele peale raviga antibiootikumidega Dalacin. Teiseks ägestajaks on ravimite/hormoonide/antibeebipillide kasutamine, märkige üles 7-tabletivaba päeva ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute.
Soovitan pöörduda noorte nõustamise keskustesse, esmalt tuleb välistada STLI=sugulisel teel levivad infektsioonid, vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium. Perearstil või SynLabis või noorte keskuses saaks kontrollida glükoosi vere, kliinilise vere ja ferritiini. Kui ka need analüüsid on korras, siis saab apteegi käsimüügist või otse osta uued hooldustooted:
1) Kaitsev antibakteriaalne intiimpesugeel – Dermoxen Proneem Toote koostis koos loodusliku antibakteriaalse ekstraktiga puhastab ja aitab vältida bakterite paljunemist.
2) Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks
(Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis)
Nii noore ja tervena ei peaks tegema piiranguid, õige on ratsionaalne toitumine. Akadeemiline, teaduslikult kinnitatud info professor Mihkel Zilmer raamatutes "Normaalne söömine" ja "Normaalne joomine".
Kasuks tulevad Eesti Hellus sarja tooted.
Kui kaebused pidevalt korduvad, siis peaks ka partner pöörduma noorte nõustamise keskustesse või meestekliinikusse. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7