Pillide võtmise järjekord 07.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan rasestumisvastase vahendina Yasminelle pille ning tekkis küsimus, kas peaks esimese pilli võtma pakil näidatud kõige ülemise E (esmaspäev) tähe järgi või alustama sellest pillist, mis päev parasjagu on? Või on kõigil konkreetsetel pillidel sama annus? Olen kuulnud erinevaid väiteid ja tahaksin kindel olla, et toime oleks võimalikult efektiivne.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kõik pillid on täpselt sama koostisega. Nädalapäev on soovitav valida ikka selle päeva järgi, millal tableti võtate. Tablettide juures olevad nädalapäevad on selleks, et saate ennast kontrollida, et olete pilli võtnud ja ei ole unustanud.