tupeseene sümptomid. Ostsin flunoci 150mg kapsli ja lomexini küünla 09.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

On ägenenud tupeseene süptomid ja nüüd ostsin flunoci kapsli ja lomexini küünla. Enne seda ravisin canesteni kreemiga. Kas pean küünalt üldse panema, st neid koos kasutama?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

On soovitav võtta kapsel, mis aitab seene aktiivsust maha suruda ja vältida uut ägenemist. Küünal aitab mõjutada tupes limaskesta paranemist. Vahel on vajalik nii kapslit kui küünalt kasutada nädala pärast uuesti. Kindlasti tuleb arvestada põhjustega, miks seene ägenemine on toimunud ( allergiline reaktsioon, vale pesuvahend, liigne süsivesikute tarbimine jm., et ei toimuks uut ägenemist.