Vajan nõu 25.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 16.a neiu ja kirjutasin teile juba ühe korra oma murest,aga nüüd on mul tekkinud seoses tsüstiga uusi küsimusi.Nimelt tahaks ma teada,kas see tsüst ka mu tsükklit võib mõjutada ja kui suur see kõikumine võib olla,praegu on mu päevad juba 4 päeva hilinenud?Veel huvitab mind see,kas tsüst võib tekitada palavikku ja kas see võib põhjustada peapööritust ja iiveldust?
Ette tänades murelik neiu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui tsüst ei ole põletikuline,siis ei tohiks küll palavikku,peapööritust ja iiveldust olla.M.tsükli häiret võib küll põhjustada.Pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli