Nibu kujumuutus 28.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Märkasin muutust vasaku rinnanibu kujus - nibu allossa on justkui moodustis tekkinud, samuti hoiab see veidi sissepoole võrreldes parempoolse nibuga. Valu, eritist, kaebusi ei ole. Millega on tegemist ning kas on tarvis pöörduda mammograafi poole?

Lisan taustaks, et sünnitasin 27-aastaselt esimese lapse, imetasin teda 1a3k. Imetamise alguses tekkis vasaku rinna rinnanäärmele põletik, määrati fusidiinhape. Pool aastat tagasi oli raseduse hilises faasis katkestamine. Sain piima teket pärssivat medikamenti, põletikku ei tekkinud. Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ei ole kunagi kasutanud. Lühiajaliselt tarvitasin teise raseduse alguses progesteroonravi.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pildi järgi diagnoosi panna ei saa. Kuna nibu on teil ajas muutunud ja erinev võrreldes paremaga, siis on soovitav kõigepealt pöörduda mammoloogi poole konsultatsioonile. Vastav spetsialist otsustab, kas vajate selles suhtes lisauuringut ( ultraheli, mammograafiat) või tegemist on normaalse erinevusega. Kuna teil ei ole eritist, valulikkust, siis ei pea pöörduma erakorraliselt. Paljudes suuremates haiglates on rinnakabinet või saate pöörduda Tallinnas AS Mammograaf keskusesse.