Kandioos 16.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis umbes 4 päeva tagasi intensiivne sügelus ja vägq ebamugav tunne tupe piirkonnas. Valu urineerimisel. Kipitav tunne. Nüüd näen ka mingit lõhet või villi,mis on valus. Interneti abil arvan,et tegu on vaginaalse kandioosiga.
Kuna viljatusarst kirjutas välja antibiootikumi Doxy M Ratiopharm( uriiniproovist leitud uroplasma positiivne abikaasal) ,siis täpselt kuuri lõpus algas see probleem.
Pole kunagi enne sellist probleemi olnud. Mul on ka HPV ja proovime leida põhjust,miks ei rasestu (10 kuud)
Kas tegu võiks olla kandioosiga? Või mingi muu probleem? Kas tuleks võtta veel rohtu ja minna arsti juurde? Mul on viljatusarst 26.06.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, antibiootikumiga ravi voibki olla põhjus seenkolpiidi tekkeks. Kuna olete seeneravi teinud, siis pigem soovitaks tupe mikrofloorale kàsimûûgi tupekuulikesi, kreemi. Kui làhete arstile, siis saate arutada. Dr Kadastik