Suure verehulgaga menstruatsioon 05.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud 1 aasta pille ja nende võtmise ajal on menstruatsioon alati väga vähese verega. Sellel kuul suurenes verehulk ja on sama, mis enne pillide võtmist. Kas peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tavaliselt hoiavad pillid menstruatsiooni aegse veritsuse hästi kontrolli all. Vahel võib suurem koormus, muud ravimid, viirushaigused, põletikud menstruatsiooni iseloomu pillide foonil mõjutada.
Ühekordse muutuse korral ei pea kohe vastuvõtule minema. Jätkake pillide võtmist regulaarselt, kuid kui suurema veritsusega päevad korduvad, siis on soovitav pöörduda kontrolli.