Veritsus pärast seksi 17.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on spiraal olnud natukene üle poole aasta ja pole kordagi juhtunud nii, et peale vahekorda tuleks verd. 4 aastat on olnud üks partner. Nüüd üks kord peale vahekorda tuli verd ja peale seda on olnud allkõhus valu (nagu menstruatsioonide valu) ja ei tea mida see tähendab, kas peaks lihtsalt ootama, et valu üle läheks või peaks pöörduma arsti poole. Minul mure, et spiraal on liikunud aga kui partner katsus siis nöör oli nii nagu koguaeg ja ei tundud spiraali otsa kuskil (olen kuulnud et sedasi saab kodus kontrollida). Päevad olid 10-14. Juuli ja jäid hiljaks.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te kahjuks ei täpsusta, mis tüüpi spiraal või mis nimega spiraal teil on. Spiraal on võõrkeha emakas ja võib seoses vahekorraga vahel kerget veritsust põhjustada. Kui veritsus ei ole rohke, valud ei ole häirivalt tugevad, siis kohe kontrolli pöörduda ei ole vaja. Kui veritsused korduvad ja/või valud pigem süvenevad, siis on soovitav kontrolli pöörduda.