Kõrge hCG peal aborti 19.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

14.06 sai tehtud tablett abort, 7 nädalad rasedust oli. Ootamatu rasedus kuna oli spiraal, kontrollides selgus, et spiraali emakas pole. Tulles pärast aborti kontrolli 16.07 arst vaatas, et emakas on puhas, aga munasarjas on midagi kasvamamas. Saatis analüüse tegema, analüüsid täna tulnud ja näitab hCG 244,07IU/l.
Muretseb just see, et pärst aborti 14.06 ei olnud mul vahekorda mehega, et uuesti rase olla ei saa. Miks see hCG siis ei lange? Kas äkki vaja midagi lisaks tegema hakkata?

Pöördun Teie juurde kuna olen nii mures, aga mine arst on puhkusel kuni 29.07

Ette tänades vastuse eest.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale raseduse katkemist või katkestamist võib HCG püsida väheselt kõrgemalt tasemel kuni paar kuud. See on individuaalne ja sõltub eelnevast raseduse suurusest. Antud väärtuse juures ei peaks te praegu muretsema. Võimalus on vereanalüüsi korrata nädalase intervalliga ja see peab ajas langema.