Päevi pole ja pole ka rase 23.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, nimelt pidi hakkama mul päevad 15.07 aga pole siiani algand. Viimased päevad hakkasid 14.06 ja lõppesid kuskil 19.06/20.06. Tegin kaks korda rasedustesti, mõlemad neg. Vahepeal käivad läbi alakõhu valud nagu enne päevi, esineb ka vahepeal iiveldus ja kõhuvalu. Varem on päevad ära jäänud stressi tõttu. Üks kord on ka kaheksa päeva hiljem tulnud, kas tegu on mitte regulaarsete päevadega või tegu on pigem stressiga, sest olen olnud tihti olukordades mis võivad tekitada stressi. Olen 176 ja kaalun kuskil äkki 68/69kg. Esineb sjörgeni sündroom, äkki see mängib ka mingit rolli selles.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on tegemist tsüklihäirega ja kerge PMS ehk premenstruaalse sündroomiga.
Tsükli kõikumine nädala piires on täiesti normaalne. Kui teil rasedustestid on negatiivsed, siis võite rahulikult menstruatsiooni oodata. Kui teil veritsust kuu aja jooksul ei alga, siis on soovitav kontrolli pöörduda. Tugevam stress pikemat aega, suurem füüsiline ja/või psüühiline koormus võivad tsüklihäireid soodustada.