Pärmseene ravi 25.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Selline küsimus, et arst ütles läbivaatusel, et voolus kergelt tükiline ja kuna sügelus esineb ka, siis võiks teha pärmseene ravi. Soovitas osta käsimüügist Canifugi suposiidid (3 x 200 mg). Küll aga meenus mul, et varasemast on ostetud ja jäänud kasutamata GYNO-PEVARYL suposiidid. Kuigi toimeaine on erinev, siis varasemalt kirjutatud need sama mure korral. Kas võin Gyno-Pevaryli ära kasutada või on neil ikkagi natuke teine eesmärk ja peaksin Canifugi ostma?

Ja teine küsimus - võtan hetkel ka antibiootikumi klamüüdia raviks. Kas pean mingi vahe jätma sinna vaginaalsuposiidi kasutamisega või need kaks üksteist kuidagi ei mõjuta? Kas võib klamüüdiat ja pärmseent samaaegselt ravida?

Tänan!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Gyno-Pevaryl on samuti tupeseene ravim ja saate neid kasutada klamüüdia ravi ajal koos. Vahekorras ravikuuri ajal ei ole. Kuna kasutate ka antibiootikumi, siis on soovitav võtta 7-10 päeva lisaks probiootikumi kapslit suu kaudu.