Tupes ebameeldiv lõhn 26.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et tupest tuleb voolust mis ei ole kõige parema lõhnaga. Kõik vajalikud analüüsid tehtud ja vastused negatiivsed. Kõik algas pihta, kui hakkasin pille võtma, aga arsti sõnul need ei mõjuta seda. Kas ikkagi on võimalus, et pillid on selle mure põhjus?Kasutanud eelnevalt teisi rasedusvastaseid vahendeid, pole sellist probleemi olnud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te varasemalt kasutasite kondoomi, siis teie enda tupe mikrofloora oli rohkem kaitstud. Pillide foonil te ei pea kondoomi kasutama ja see võib rohkem mõjutada mikrofloora tasakaalu. Halvalõhnaline voolus on bakteriaalne vaginoos, mis on tupes mikrofloora tasakaalu häire. Pillid otseselt seda tasakaalu ei mõjuta. Kõige olulisem on kasutada pesemiseks piimhappebakteritega / koos kloorheksidiiniga/ intiimpesugeeli või-vahtu. Lisaks saate kasutada apteegi käsimüügist tupeküünlaid, mis sisaldavad piimhappebaktereid ja kloorheksidiini ( näiteks CLX sari Cumlaude firmal, Clogin vaht ja küünlad, Bactor küünlad).