Zlynda 08.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Neljas kuu käsil Zlynda ras. vastaste pillide võtmisega.
Kas on normaalne et kui viimased tabletid võetud ja päevad viimaste aegu hakkavad ja on . Alustan uue pakiga ja teisel nädalal hakkab uuesti menstruatsioon? Kui paki lõppedes on 3-4 p päevad siis uue paki 2.nädalalal kestavad pikalt ja rohkema verega päevad( ikka 7-8 p kindlasti ). Mul justkui ongi nädal v aid “puhast aega”. Kas peaksin veel ootama või vahetama välja? Kas nii ebakorraseks jäävadki.
Varasemalt mõned aastad ei kasutanud midagi aga päevad oli suurte valudega ja vererohked,sellep sai välja kirjutatud need pillid.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kasutate minipilli, mille peamiseks kõrvaltoimeks võivad olla pikad ebaregulaarsed veritsused-määrimised. Tavaliselt need vähenevad ja lõppevad 4-6 kuuga. Need pikad veritsused ei ole ohtlikud, kuid võivad häirida ja elukvaliteeti halvendada. Kui teie kehamassiindeks jääb alla 30, te ei suitseta, teil ei ole muid põhjuseid kõrgeks trombiriskiks, siis on võimalus vahetada minipillid kombineeritud pillidele Zoely. Need sisaldavad nn.kehaomast östrogeeni, mida sobib kasutada ka 40+ naistel. Kombineeritud pillidega on suurem tõenäosus saada tsükkel-veritsused kontrolli alla.