Millega on tegu? 17.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Failis kolposkoopia vastused.Mida see tähendab ja mis ravi teha tuleb?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kolposkoopia teil koelisi muutusi ei näita. Kolposkoopia on tehtud suure tõenäosusega sellepärast, et olete HPV positiivne ja PAP/LBC testis on olnud rakulised muutused. Antud hetkel ei ole teil midagi ohtlikku ja vajate jälgimist. Järgmine nn.kaksiktest( HPV+LBC) on vaja teha aasta pärast.
Apteegi käsimüügist on teil võimalus kasutada preparaati Papilocare, mis toetab keha HPV-st vabanemisel.