Palun seletage diagnoos lahti 18.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Palun aidake kokkuvõttest aru saada.
Suur tänu ette.

Võetud PAP.HPV.Chl.(vastus negatiivne) KOH test posit. UHD-kahtlus emakakeha polüübile. Vajalik teha hüsteroskoopiale.Pt. nõus. Võetud kl. veri,HIV.PAP. (tulemused negatiivne ja näitajad normvahemikus)Ordineeritud Donaxyli bakt.vaginoosi tõttu.

Vedelikupõhine günekotsütoloogiline uuring (LBC)

Günekotsütoloogia - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - PAIGE: 24-G-06577-1 Tsütoloogiline materjal emakakaelast * Leiu kirjeldus: Leukotsüüdid: Mõõdukalt leukotsüüte Lameepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega lameepiteeli rakud, Reaktiivsete muutustega metaplastilise lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteeli rakud Mikrofloora: Kokobakterid * Diagnoos: 250440009 Clue rakud 373887005 Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM) - - - - - - - - - - - - - - -

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Uus vedelikupõhine tsütoloogia on korras NILM (ingl negative for intraepithelial lesion or malignancy) – normaalse Pap-uuringu vastus: analüüsis ei esine intraepiteliaalset lesiooni ega pahaloomulisi muutusi.
Chl uuring urogenitaalsele klamüdioosile neg, korras.
UHD kahlus emaka õõne polüübile: võib jälgida, kui vereanalüüsid Hgb, ferritiin jm kliiniline veri korras.
Kui on aneemia ehk kehvveresus, siis vajalik lisauuring hüsteroskoopia biopsiaga narkoosis.
KOH test pos viitab bakteriaalsele vaginoosile, ravi ordineeritud Donaxyliga.
Alati võite tulla reaalsele kontaktvastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7