Probleem tampooni kasutamisel 20.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on tampooni kasutamisega selline mure, et tampooni sisestamisel ja välja võtmisel jääb see kinni ja seda ei ole võimalik kergelt ja valutult kasutada. Nägin, et augu keskel on risti nahariba, mille taha tampoon kinni jääb. Uurisin selle kohta internetist (leidsin sarnase pildi ja kirjelduse), et tegemist võib olla "hymen abnormality - septate hymen", mis võib ka edaspidises intiimelus probleeme tekitada. Mida sellise probleemiga on võimalik teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See võib algselt olla seotud kaasasündinud neitsinaha omapäraga. Kui see on õhuke ja elastne, siis ei tohiks edaspidi vahekorras probleeme olla. Kui see on paksem , tihkem, rigiidsem, siis see võib probleeme tekitada ja vajab kirurgilist sekkumist. Kui teil praegu on tampoone sellepärast väga ebamugav kasutada, siis kasutage ainult sidemeid ja pesukaitsmeid. Võite proovida ka kõige väiksemat tampooni, mida vajadusel on vajalik sagedamini vahetada, kui veritsus on suurem.
Enamikel juhtudel probleem laheneb pigem suguelu algusega.