neuropaatia? 12.06.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sümptomid sellised:
peanahk katsudes valus,kohati torkiv tunne, lõua alt justkui kisuks.
Algas aasta tagasi keele tuimusega, mis on vähehaaval kandunud edasi kogu suuõõnele ning kõrile.Tuimustunne on pidev,ka öösel.
Mõned kuud tagasi tekkisid valud lõualuudes,kõrvades ning kõris.
Nüüdseks neid valusid ei ole, jäänud on tuimustunne,mis areneb edasi.
Uuringute tulemused:
C5 väike listees C6 suhtes. C6-C7 diski laial alusel protrusiooni tüüpi herniatsioon tsentraalsele,komprimeerib spinaalkanalit.Spinaal-ega foraminaalstenoosi ei sedasta.Diskidevaheline veesisaldus langenud.C6-C7 lülivahemikest kitsam.
Fasett-ja unkovertebraalliigestes mõõdukas artroos,
Uuringud on tehtud aasta tagasi, värkemaid andmeid pole. Seega, võib-olla on pilt kehvemaks muutunud. Lisaks on diagnoositud osteoporoos.
Kas sellised muutused diskides võivad põhjustada suuõõne ja kõri tuimust? Lihtsalt teoreetiliselt.
Kuidas edasi? Perearsti peale ei looda.
Tänan abi eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaeladiskide probleemid võivad põhjustada valusid ja tundehäireid kätes, mitte aga suuõõnes ega kõris. Kui kurguarst probleemile lahendust ei leia, tuleb kohtuda neuroloogiga.

Dr. An Pajos
Neurodiagnostika