Alaseljavalu ja muhk 21.07.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

4kuud on olnud alaseljavalu-parem pool. Valuga oleks käinud füsio juures, tema tegi laserteraapiat ja teipis ning andis harjutused, mis justkui aitasid. Nüüd eile oli tööl suur koormus ja palju tööd ning alaselg hakkas väga haiget tegema, nii, et ei saa normaalselt istuda ja kui istukilt tulen seisma, on alguses väga raske käia. Samuti kiirgub ka selline väike valu paremasse jalga aga ei ole nii hull. Nüüd mudides alaselga nii vasakult kui ka paremalt, tundsin paremalt poolt muhku-ei ole valus aga natuke liigub. Kas tegu võib olla mingi põletikuga või millegi halvaga? Valu on 4kuud kestnud- sellest kuu aega hakkas selg juba palju paremaks minema, sain istuda ja tööd teha. Tööl pean põhimõtteliselt kogu aeg olema sundasendis, olen ise pikemat kasvu ka. Aga see muhk kripeldab seljas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alaseljavalu on sage nähtus seoses sundasendi ja raskuste tõstmisega. Valu ägenemisel tuleks võtta haigusleht ja olla lamamisreziimil mõni päev ja vältida valu tegevaid liigutusi. Muhku tuleks näidata nt. perearstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika