Tere, vajan veidi nõu kas peaks kiiremas korras pöörduma arsti juurde, nimelt kushape oli järgmine 481 µmol/ lubatust palju kõrgem. 12.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kui halb selline näitaja on? kas viitab selline asi eesnäärme probleemidel?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Keskenduksin kusihappe tasemele 481 mmol/l. Jah, see on veidi kõrgem kui võiks. Päris kindlasti ei ole see analüüs eesnäärme tervise näitaja ja pole üldse seotud selle valdkonnagagi. See näitab ainevahetushäiret, millega tõuseb kusihappe tase. Kaasneda võib ka vererõhutõus ja vererasvade tasakaaluhäire. Ilmselt ka kehakaalu tõus rasvkoe arvelt ehk rasvumine. Ja nende seisundite juured võivad ka peituda aastatepikkuses ületöötamises, kroonilises stressis.
Kuidas edasi ? Vajalik on kõigi nende seisundite täpsustamine, mida eelpool märkisin. Kas on esinenud ägedat liigespõletikku suure varba põhiliigeses ? Kas on tuntavad nahaalused sõlmekesed liigeste ja kõrvalestade piirkonnas ? Kui midagi sellist on, siis on vajalik kusihappe taseme alandamine ravimiga. Kui mitte, siis dieedisoovitused. Neid probleeme aitabki selgitada ja lahendusi leida Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi