Parema kehapoole suremine 03.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Eile öösel ärkasin ja tundsin et vasaku kehapoole jalg ja käsi on surnud. Samuti ka vasaku poole tuharaalune. Ehmusin väga ära. ~15 minuti pärast läks üle.
Kas tegemist oli insuldiga? Insuldieelse seisundiga? Või on tõenäosus suur et magasin halvasti.
Kas insuldi korral oleks surin ja sipelgad 15 minutiga ära läinud?

Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Insulditunnuseid ei ole. Kirjeldus vatab lihtlabasele jalanärvi survele ehk "äramagamisele". Ebamugav, vaevus taandub 10-20 minutiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi