Südamevalu 15.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

3 nädala jooksul on mu südamevalu mind korralikult ära ehmatanud.
Valutab harva, aga kui valutab siis väga valusalt.

Tunnen, kuidas südamevalu täitsa sügavalt seest torgib ja näpistab. Nüüd andis vasakul pool küünarveenist tunda, kuidas veenist torgib ühes samas kohas. Kokku kestis valu u 5 min.

Paar nädalat tagasi valutas süda ja kaelaveen. Tundsin kuidas kaelaveenist valu liigub allapoole, südamepoole...ja siis kadus paariks sekundiks ja hakkas samamoodi valutama. Ja nii õnneks paar minutit.

Lisaksin oma pearinglused ka siia, nädala jooksul on mu pearinglus mulle muret teinud, tegelikult ise kahtlustan et võib süsivesikute söömisest tingituna tunda anda.

Kirjutan sellest ka, et mul veri ei ringle korralikult. Aastaid käed-jalad külmad ja sinised-lillad.

Olen aktiivne ja liigun palju.

Ehk ongi verevarustusest kõik mu vaevused. Kas perearst teeb kindlaks, kas mul on vereringe häired?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitu. Ma ei saa oletada ja midagi huupi pakkuda. Soovitan perearsti külastust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi