Põlve röntgen 20.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, käisin põlev röntgenis ja viimasel ajal kuidagi põlves tuimus ja kange otsest valu pole. Tulemuseks kirjutati selline diagnoos millega tegu ja kas asi tõsine ?
RÖ par.põlveliigesest 2-s. LEID: Liigesepilu ahenenud mediaalsel, subkondraalne skleroos. Liigesepinnad pikenenud. Luude struktuur ühtlane, tavaline. Pehmete kudede vari ii. Patella bipartita. KOKKUVÕTE: Gonartroos I.st.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema 49 a mehe tavaline leid, algav põlveliigese kulumine. See aga ei tohiks tuimust põhjustada. Soovitan veelkord perearsti külastust, radikulaarse ja polüneuropaatilise närvikahjustuse teste, uuringid, edasist ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi