Keele tagaosal olevad punnid 09.08.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Keele tagaosas ja ka natuke kõrval on mingid pisikesed punnid või mügarikud. Valu nad ei tee. Ehk oskate öelda millega tegu? Lisasin ka pildi kus neid on näha. Keelel on ka valget kattu ja väga õrnalt vahepeal valulik.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistavad olema normaalsed näsakesed. Valget kattu saaks eemaldada lahja suuloputusvedeliku ja pehme hambaharjaga pühkides. Keel on mao peegel, nii öeldakse. Arstiga tasub uurida keelemuutusi, seoseid teiste haigustega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi