Ozempic ravim PCOS diagnoosiga patsiendile 09.09.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 35-aastane naisterahvas ja kehakaaluga kimpus olnud terve oma elu. Olen 168cm pikk ja kaalun hetkel kuskil 75kg. Ca 5 aastat tagasi diagnoositi mul PCOS (seda küll Austraalias elades sealse günekoloogi poolt). Peale lapse sündi (2021.a) hakkasin jälgima ranget toitumiskava (ca. 8-9 kuud) ning suutsin alla võtta ca 25kg (kaal oli 57kg). Kui range dieedi lõpetasin ja n.ö tavapäraselt sööma hakkasin tulid kõik kilod kolinal tagasi ja seda kiiremini, kui alla võtsin. Ma olen terve elu olnud sportliku eluviisiga, teinud 5x nädalas trenni ja söönud tasakaalustatud toitu. Kuna ca 10 aastat tagasi eemaldati mul sapipõis, siis olen sellest ajast saati taimetoitlane ja väldin peaaegu täielikult rasvast toitu, sest mu keha ei ole võimeline seda seedima ja muidu oleksin koguaeg kõrvetiste ja punnis kõhuga kimpus. Suutsin 57kg juures püsida kuskil 3-4kuud, kui kõik kilod tagasi tulid ja võtsin juurde kiiremini kui ma arugi sain. 2022.aastal hakkasin uuesti ranget toitumiskava järginud, kus minu kaloraaž jääb 1300-1400 juurde. Minu kaal on selle kahe aasta jooksul langenud vaid 5-7kg. Hakkasin uurima Ozempicu kohta, sest olin varasemalt sellest kuulnud, sest olen jõudnud kohta, kus isegi nii madala kaloraažiga toitumiskava ei too tulemusi, 5x nädalas trennis käimine samuti mitte. Mulle ei meeldi see vaatepilt, mis peeglist vastu vaatab ja selletõttu on depressioon suur. Ma saan aru, et ilmselt ma pole tugevalt ülekaalus, kuid ma sooviksin saada abi enne, kui kaal veelgi suuremaks läheb ja asi juba täiesti käest on läinud. Uurides Ozempicu kohta avastasin, et dr. Veskimägi omab kogemust, kus aitas selle ravimi abil patsiendil kehakaalu langetada. Sooviksin uurida, et kas antud probleemi puhul oleks mul ka võimalus ravimit saada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teil ei esine rasvtõbe, vaid kerge ülekaal. See ei ole haigus. Olge rahul oma kehaga, sellisena nagu see on. Normaalne söömine ja liikumine, mite nälgida ja stressata, kõik läheb ise paika. Ei mingit Ozempicut jm ravimeid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi