Kõhus valu 25.09.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mind vaevab juba ca pool aastat (viimased kuud tugevamalt) erinevad kõhuhädad, valu, puhitus, kõrvetised, tükitunne kurgus. Mul esineb palju puhitust, erinevaid valu pisteid kõhus, pidevad kôrvetised on ka jubedad. Umbes aasta tagasi käisin môôka neelamas ja avastati palju sappi ja maopôletik, soin rohtusid, aga nüüd kôik sama hull jälle.
Arstil käisin ka kôhuvaludega ja imelik valu päraka lähedal. Mitte kipitav valu vaid selline äkk valu pressides mis on päraka lahedal nagu surve ja ka alakôhtu lööb see valu.tehti peitvere test, soolepôletiku test ja toidutalumatuse test ja koik olid negatiivsed. Valud kôhus ei kao ja see tukitunne kurgus, mida teha? Olen väga mures.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on põhjalikult uuritud ja kehalist haigust ei ole. On üks vaevuste rühm, mille puhul diagnoositakse ärritunud soole sündroomi ja kurgu "globus sensation". Selle ravi on erinev, täpsem info oma perearstilt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi