Keelel valge laik hommikuti 20.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Pooltest kuud tagasi tekkis keelel valge laik. Laik on ainult hommikuti. Päeva peale see laik kaob ja jääb lihtsalt punane sile keeleots. Keeleots kipitab ja on nagu põletustunne (nagu oleks kuuma toiduga keelt põletanud). Vahest on hommikuti ka iiveldustunne ja külm higi. Antud mure ei ole esimene aasta, vaid kordub iga kevad. Perearst ütles et kuna mul on krooniline reflukshaigus siis polegi midagi teha. Gastroeneroloog kaks aastat tagasi kui oli sama arvas, et tegemist on seenega suus. Nüüd olen joonud seenevastaseid ravimeid, gastroenteroloogilisi ravimeid (controloc), läheb nagu paremaks ja niikui jätad ravimi joomise (sest perearst ütles et controloc max 5 päeva) on keeleots jälle õudne. Kuhu ja kelle juurde ma peaksin pöörduma? See on nii väsitav, kas tõesti ei ole mingit leevendust sellele murele?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Keelemuutused ja valu võivad olla mitme haiguse üks sümptomitest. Soovitan veelkord perearsti konsultatsiooni, põhjalikke vere ja immuunsusuuringuid, vajadusel teiste spetsialistide konsultatsioone, ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi