Mis või olla tekke põhjus. 04.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Miks keelele sellised laigud tekivad. Kas võib olla mokatubaka kasutamisest või mõni muu põhjus sellel. Keelekarv kaob ära nende kohtade pealt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seda nimetatakse geograafiliseks keeleks, pole ohtlik. Soodustada võib antibiootikumravi ja mokatubakas, ühekülgne, korrapäratu söömine jm. Soovitan pehme hambaharja ja lahjendtud suuloputusveega keelt õrnalt harjata 2-3 min 4-5 x p 1 nädal. Kui probleem püsib või uued nähud, siis perearti konsultatsioon.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi