Imelik valu kõhus 28.06.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Juba raseduse ajal, just lõpu poole tekkis kõhtu mul imelik valu ainult ühte punkti. Mõtlesin, et ju see rasedusega seotud ja ei teinud sellest väga väljagi.

Kuid ka nüüd peale sünnitust on see valu. See valu on paremal nabast nõks ülevamal pool (pildil näidatud). Eriti on tunda teatud liigutusi tehes näiteks kummardades või püsti tõustes. Kui olen puhkeolekus siis tunnen ka et see koht on nagu imelik ja kõrvetav tunne.

Vereproovid raseduse ajal olid kõik korras, ka uriini proovid. Sünnitus läks hästi. Sünnitasin veidi rohkem kui 1kuu tagasi.

Kas oskate aimu aina millest see valu? Kui ennem ei teinud väljagi, siis nüüd on juba täitsa häirima hakanud. Perearst on alles juuli keskel. Sapikivid, maks, mingi põletik või lihtsalt mingi lihas? Raseduse aeg oli kõht pidevalt kinni ja praegugi. Kõhukinnisus on eluaegne probleem mul olnud.

Aa, lisan veel et vahet pole kas kõht tühi või mitte, valu ja ebamugavus on koguaeg.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Kindlalt midagi oletada ei saa. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi