EKG tulemus 15.08.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist Dr. Veskimägi.

Olen M34, hea vormis, 174cm 85Kg, treenitud, suitsu ei tee, alkoholi ei tarbi, kohvi jms ka mitte. Vererõhk 120/80vms. Ravimeid ei jms ei tarbi.

Viimasel ajal, paari aasta jooksul on täheldanud ärevushäire hooge, mis on selle suvega tihenenud. Enne oli vbl 1kord 2 kuu tagant, praegu keskmiselt 2 päevas. Mõned hullemad, mõned rahulikud.

Vahest vallanduvad lisalöökide pärast, isegi teades, et nad peaks olema kõigil esinevad, ning neid pole üldse tihti(tunda andvad, vbl 1 kahe nädala tagant +-). Vahest täitsa niisama.

Ning ka vahest siuksest imelikust uimasuses/tasakaalu häirest nagu käiks paadi peal, mis kestab paar sekundit, või kauem. Eriti kui õhtul pimedas/hämaras jalutada. Ise pakuks et parem sisekõrv ei ole korralikult veel taastunud, kevadel oli veits põletik seal, 2 päeva suht keerutas jms. Muidu trenni tehest pole pole probleemi, jalutades südamerütm rahulik 75vms. Niisama lösutades 60midagi.

Aga jah, käisin eile EKG'd tegemas, kuna lihtsalt tahtsin välistada südamega seotud teemat. Ning need ärevuse häired ikka panevad tervise pärast mõtlema. Juhtus muidugi nii ,et sellel ajal tuli ärevushäire laine peale suike keskmine. See automaat kokkuvõte näitab paari "probleemi" aga sooviks teada mis teie arvate sellest?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei näe haigust, normi variant, Hisi kimbu parema sääre osaline blokaad. See on ohutu erutusjuhte häire südames, esineb paljudel, pole haiguslik.
Mure korral ikka oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi