alkoholismisõltuvuse ravimeetodid 31.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
mul on küsimusi seoses nn ampulliga. Mitme aastase toimega ampulle on võimalik paigaldada? kas hind sõltub toimeajast? Kuidas näeb välja protseduur? Kui tullakse esmasele visiidile, valitakse ravimeetod-nt ampull ja antakse analüüsid, siis millal on võimalik operatsiooni tegemine? Kas ravialune peaks ka lisaks konsultatsioone või muud ravi samaaegselt saama?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Wismari Haiglas toimub nn "ampullide" paigaldamine kord nädalas.
Eelnevalt peab 10 päeva kaine olema.Üldiselt teeme ka eelnevalt
vere analüüsi.Protseduur ise kestab keskmiselt 15 minutit.Kohalik
tuimestus ja väike haav 1 cm.Preparaat paigaldatakse nahaalusesse
koesse ja 2 õmblust peale. Toimub ambulatoorselt. Patsient annab ka
allkirja,et soovib seda ise ja on toimest teadlik.Toime kestvus kuni 3 a.
Preparaat organismis tasapisi ise imnedub ja kaob.
Paraleeleselt võib ka muud ravi määrata,kuid see olneb juba
konkreetsest isikust ja tema vaimsest seisundist.Sageli kasutame
toetusravis ka vajadusel psühhofarmakone (rahusteid,antidepressante).
Lugupidamisega
J.Mumma