Ärevustunde leevendamine 25.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun soovitusi, kuidas leevendada ülemõtlemisest tulenevaid pingeid.
Kuidas tulla toime valikute keerukusest tingitud ärevusest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolulanguse ja stressi korral vähenevad vaimsed võimed ja ka füüsilised võimed, mälu võimed.
Haiguspilt on sarnane dementsuse omaga ja seda seisundit nimetatakse
pseudodementsuseks.
2. Unerežiim paika panna – tubli!
3. Tervislik toitumine – seda kindlasti oskate ja rakendate.
4. Jalutuskäigud – väga tubli!
5. Mõõtke vererõhku – uimasus-unisus võib olla tingitud vererõhu
madalast väärtusest. Selle vastu aitab tassikene-poolteist oakohvi
hommikul. Tehke koostööd perearstiga.
6. Koosmeel ja koostöö esivanemate-lähedastega – teadmine, et nad
saavad vajadusel veidikeseks appi tulla, on juba kosutav. Ja kui ei
saa – saan ka ise hakkama!
7. Tehke Enneti esimest palveharjutust – see on lihtne, aga toimib väga
hästi mitmes vallas, muu hulgas on see väga hea une-eelne rituaal.
Eakad teevad seda harjutust istudes: ringutus-sirutus ja siis lõdvestus,
küünarvarred reitele, painutus ette-alla ja kaela-õlavöötme lõõgastus,
see on tukkuva kutsari asend. Ja tagasi lähteasendisse.
8. Mona-Linda naeratusega rõõmsalt edasi! See aitab!
Tutvused tulevad suheldes. Alustada lähedastest.

Jüri O.-M. Ennet