võibolla lihaserebent 23.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor. Meeste rahvas 35 sai tugevalt peksa, käis traumapunktis seal täis uuring näitas et mingid tõsist vigastust pole. Ise ta arvas et ribid murdut, aga arstid ütlesid et korras on. Nüüd siis 1,5 nädalast peale arsti kontrolli hakkas see külg,kus ta ise kartis luu murret,hullult valutama. Magada on praktiliseld võimatu- ainuld selja peal. Päästab ennast topelt kogusega valuvaigesteid. Keegi tuttavatest pakkus : äkki sul lihaserebend hoopis seal- siis valutab tugevasti ja kaua. Mis te arvate ise sellest, doktor? Ja kuidas valu saab veel leevendada. Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiiresti veelkord traumatoloogi-kirurgi jutule. Valu näitab, et midagi tõsist on ikkagi viga: a) roided, b) roietevahelised lihased, c) need mõlemad, d) või roiete all ja kopsuga seoses.
Peksmisest teatada nii tohtrile kui ka politseile.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet