teismelise stress 14.02.05 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Tere! Mure teismelise tütrega (14 a). Sellest aastast on tekkinud probleemid koolis - ei käi koolis, millest ka õppeedukuse langus, käitumisega probleemid, sõpruskond on halb jne. Õpib, aga koolis ei mäleta enam õpitust midagi. Saan aru, et laps on stressis ja ta ka ise on seda öelnud. Kuigi püüan teda aidata nii palju kui oskan, kardan siiski, et ta peaks pöörduma spetsialisti poole. Ise ta arsti juurde minna ei taha, väites, et ta pole haige. Siit ka küsimus: kas juhul, kui läheb minu pealekäimisel ja vastu tahtmist, on sellest ka abi. Ja kelle poole pöörduda, kas psühhiaatri või psühholoogi poole ?
Arst vastas:
dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Koolistress on tänapäeval sagedane, üleväsimus samuti.
Nendele lisaks on noorpõlves veel teisigi häireid. Soovitan minna lastepsühhiaatri vastuvõtule. Neil seal ka psühholoogid käepärast.
Ärge asja edasi lükake.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Küünte närimine - mure teismelise pärast
Tere!
Küsimus.
Öelge palun kas peaks psühhiaatri poole pöörduma abi saamiseks, kui minu muidu nii ontlik 16 a. poeg närib närvilistes olukordades küüsi, oma väitel küünenahku? Muidu maniküüritarbed ...
Vastas dr Jüri Ennet
Kontrollimatud (impulsiivsed) tegemised sõltuvad sisemistest pingetest. Õppida pingeid maandama (sport, psühhoregulatsioon) ning siis mõneks ajaks väikesed plaastriribad küünevallidele, et küüs-suus tunde ...
Loe edasiSundmõtted
küsimus siis selline et kas sundmõtted on teismelise eas normaalsed ja kaovad pikapeale ära ja inimene kasvab neist välja.
Vastas dr Jüri Ennet
Sundmõtteid ja sundtegusid on KÕIGIL. Kõigil, aga nad ei sega igapäevaelu ja inimene "kavab neist välja." Seega - osa neist kaob iseeneslikult. Neid pole vaja tähtsustada. Võta rahulikult.
Korralik ...
Vaata kõiki nõustamisi