Ainevahetuse kiirendamine tablettidega raseduse ajal 19.02.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26+5 nädalat rase naine, kellel on suureks probleemiks pidev kõhukinnisus. Kõht käib läbi vahest päevas vaid ühe korra ning on ka päevi,kus kõht läbi ei käigi. Olen proovinud kõiksugu erinevaid nippe- söönud kuivatatud ploome,kiivisid jne vöi joonud sooja sindrunivett või teinud õuna -kaneeli jooki jne . Tulemust aga pole. Tean,et rasedusega võibki kõht rohkem kinni olla ,aga ma ei arva,et see peaks niii hullult kinni olema, et kui kõht läbi ka korra päeva jooksul käib,siis on see vahest valulik,kuid kindlasti väga ebameeldiv.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 22-aastane.
Teil on õigus, rasedusega kaasneb kõhukinnisus, kuna soolte toonus ja emaka toonus langeb hormoonide toimel raseduse säilimiseks. Ka sünnitusjärgselt, nagu ka operatsioonide järgselt, on sageli piinavat kõhukinnisust.
Olete tubli, et selle probleemiga tegelete; peamine nõuandja käsimüügiravimites on apteeker-farmatseut.
Info on kodulehel raviminfo.ee:
Safrin aitab vähendada söögiisu ja saleneda.
Safrini otstarve: aitab vähendada kehakaalu, reguleerida söögiisu, vähendada näljatunnet söögikordade vahel, vältida ülesöömist.
On selge, et selliste näidustustega see toidulisand rasedatele ei sobi.
Küsige apteegist rasedatele lubatud kõhukinnisuse vastaseid toidulisandeid.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses