Clexane 0,4 30.09.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen täiesti terve naine, põhjalikud terviseuuringud tehtud. Mull on donorembrio rasedus 12+5Kóik nàitajad on head. Oscar test tehtud.
Siiamaani võtsin Estrogeenile + Progesteroonilr lisaks Thumbo ass 75 mg.verevedeldajat. Nüüd arst soovitab Thumbo Ass- i asemel Hjertemagnyli 150 mg+Clexane süste 6 kuud. Mul pole Troboosi kunagi olnud, olen sportlik ja sale. Pole ka suguvõsas. Kas teie meelest nii palju verevedeldajat on vaja ? Diagnoosi ja riski ju pole. Jätaksin küll need süstid ära. Aitähh teile.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, arvestades teie vanust , siis antud ravim on mõeldud profülaktikaks. Nimelt rasedus tõstab trombi ohtu üsna palju.. Ma ei tea muidugi ka teie vererõhu väärtusi ja anamneesi. haiguste osas. Ma arvan, et kindlasti täpsustage arstilt, kes teile ravisoovituse määras, mis on selle ravi põhjus. Teatud kaasuvad seisundid kindlasti vajavad seda. Loomukult võite ravist loobuda, aga sel juhul öelge seda oma arstile.

DRKadastik