Soov rasestuda. 21.06.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, soov rasestuda. Menstruatsiooni viimane päev oli 6 juuni. Esimest korda katsetasime mehega 16 juuni kaitsmata vahekorda. Siis jälle 20 juuni. Mida peaks tegema, et paremini rasestuda. Ei ole tarvitanud kunagi rasestumis vastaseid vahendeid,samuti ei ole kunagi sünnitanud. Kui kaua läheb aega,et aru saada,et olen rase.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere tavaliselt ei jääda kohe rasedaks peale kahte katsetust. Õeldakse,et kui elatakse kolm korda nädalas regulaarset suguelu, siii rasestumine vahel võtab aega isegi kuni aasta. Arvestades teie vanust ja kui pole ka varem rase olnud , siis vähemalt 6 kuud ikka üritada. edasi pekas päöörduma günekoloogile uuringuteks. Kõik tsüklid naisel ei ole ovulatoored, seega ei pea kohe jääma rasedaks esimestest katsetustest. Kui menses on peetunud vähemalt 1 nädal(regulaarse tsükli korral),. siis soovitaks teha rasedustesti. DRKadastik