Ootamatu rasedus 22.08.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25 aastane. Avastasin, et olen rase. Viimasest mense lõpust saab kahe päeva pärast 5 nädalat.

Ma ei ole kindel, kas olen hetkel valmis lapseks. Olen ülekaaluline (100kg) ja on ka eraelu teemasid. Samas mõte abordist tundub kohutav ja kurb.

Soovin küsida, kas kui tehes tablettaborti, siis tuleviku viljastamis võimalised on väiksemad? (Tulevikus mõtlen u. 2a. pärast).

Kas tuleviku beebi tervis või kvaliteet võib ka olla ohustatud hetkesest abordist?

Kas 25 aastaselt tehtud abort on halvem kui varasemas eas. Kas minu iga on midagi määrav?

Kokkuvottes teeb murelikuks tuleviku lapse heaolu ja viljastumis võimalused. Millega peaksin arvestama?

Infoks, et olen konsulatsiooni ja arstile aja määranud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Teie teete otsuse oma raseduse suhtes, meedikud on konsultandid. Abiks ja nõuandjateks võivad olla partner, vanemad, sõbrad.
Tähtsaim daatum on viimase menstruatsiooni 1. päev, mis märkige üles ja nimetage igale arstile.
Rasestumine on tegelikkuses väga suur õnn ja väga paljude juhuste kokkusattumine. Ülekaaluliste viljakus on madalam, mis langeb vanuse tõustes eriti üle 30.
Kaasajal on soovimatu raseduse katkestamise meetoditest esikohal tablettabordid. Tuleviku ennustusi ei ole arukas negativiseerida, tulevikus on tähtsaim rasedaks jäämine, siis saab edasi tegutseda. Loodete väärarendite hulk kasvab naise vanusega üle 40.
Rasedus kasvab iga päevaga. Kiiresti saate vastuvõttudele noorte nõustamise keskustesse, öelge, et olete rase ja plaanite katkestada. Valige sobivaim rasedusvastane meetod, tegelge kaalu normaliseerimisega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7