pidev näljatunne 18.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Kas oskate ehk soovitada mõnda söögiisu/näljatunnet leevendavat preparaati. Mul on koguaeg söögiisu (mitte kõht tühi - seega täiskõhu tunnet tekitavatest preparaatidest vähe abi..). Magusaisu puhul pidavat aitama kroom, aga mul magusaisu peaaegu täielikult puudub - isu on just soolaste, vürtsiste, hapude asjade järele... Kehakaaluga probleeme ei ole, aga lihtsalt oma tegemisi häirib juba see pidev isu millegi järele, kui end tagasi ei hoiaks siis ilmselt ainult söökski 12h järjest.. Mõtlen koguaeg ainult söögi peale.. Kohe nagu oleks vajadus millegi järele - kas võib ehk tegemist olla mõne aine puudusega organismis??
Ette tänades,
Viktooria

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui mõni aine on puudus, siis on abi multivitamiinidest. Sobiks Centrum.
Muidu aga on söögiisu ikka hea tervise tundemärk olnud ja õnn kui see söögiisu kehakaalu ei ohusta.
Magusat soovitakski sel juhul. Näljatunde peletab just magus, sest suhkrud jõuavad kiiresti verre ja tõstavad veresuhkru taset. Madal veresuhkur põhjustabki näljatunnet.

Kalle Kurvits