Kõhuvalu, gaasid 24.10.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus, et ma võtsin pool aastat Roaccutane ravimit näo akne vastu ja nüüd kuu-kaks hiljem, mul on kogu aeg, ükskõik mida söön kõht hästi punnis ja valulik, nagu oleks gaase täis. Mis selle puhul teha ja kas asi võib olla selles, et on puudus probiootikumist?
Kas aitaksid näiteks gefiluse tabletid?
Aitäh! :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere
Tekkinud seedetrakti kaebused võivad olla kaudselt seotud tarbitud akneravimiga, kuid samamoodi võivad toodud sümptomid avalduda muudel põhjustel. Probiootikumide kuuri tasub proovida, aga sellisel juhul teha seda pisut pikema aja vältel. Näiteks ühe kuu jooksul. Mina soovitan teile Beneflorat või mõnda muud toodet, kus koos mitu erinevat bakteritüve. Samal perioodil jälgige oma toitumist. Vältige rafineeritud jahust tooteid, magusaga liialdamist, liiga vürtsiseid toite. Vähendage sellel perioodil piimatoodete tarbimist (eelkõige piima joomist). Toit olgu vedelikurikas. Vältige liigselt toortoidu kui ka rohkelt ületöödeldud toodete söömist. Loodusravi poole pealt on seedetegevuse toetaja näiteks ingver, nii et ingveri tee võiks kuuluda teie igapäeva menüüsse.
Kui kaebused ei taandu tasub pöörduda uuesti arstile, kus siis saab teha juba täpsustavad seedetrakti uuringud.
Heade soovidega, dr.Ehala