Seljadisk nihkunud, ma ei saa istuda otse sabakondile toetudes 24.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Lisasin pildi MRTst saadud vastusega. Päris mrt pilti mul pole ja digiloost ma ei näe seda ise ka. Rääkisin ka arstiga kuid mulle jäi õhku nii palju küsimusi kui kõne olime lõpetanud. Vajaksin täpsemat arusaamist, mida see diagnoos tähendab minu enda jaoks? (Ma ei saa istuda, toetan ühele või teisele küljele end, et istuda, ilma et surve tekiks sabakondile).Füsioteraapiat soovitati. Soovin leida omale kellegi, kes on täpselt sama murega tegelenud.
Kas mul on üldse mingi võimalus, et disk tagasi liigub? Kas ma saan üldse päriselt mingi lahenduse, et ma ei peaks muretsema enam selle pärast, et jalad on tuimad ja valuhoog muutub nii inetuks jälle, et minestan? Kas ma päriselt peangi õppima elama selle valuga ja ootama, et mul tekiks põiega probleem või tõesti jalad ei toimi enam? Kas te oskate soovitada ka füsiot, kes on tegelenud minule sarnase diagnoosiga? Kardan, et minestan jälle laste juures ja üksi nendega kodus olles, kui tekib suvalisel hetkel valuhoog(mis võib lõppeda jälle minestusega).Seega, ma väga soovin teada kõiki võimalusi, mis mul on, mida muuta, mida teha ja mõista täpselt oma diagnoosi ja selle tõsisust?

Suurimad tänud!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kuna Teie probleem on suur, siis reaalselt head nõu on mul siin läbi interneti raske anda. Sarnaselt nagu eelmine kord füsiterapeut Teid aitas, siis ka seekord soovitan pöörduda päris vastuvõttu. Soovitan Füsioteraapia Kliinik, Sportomedica ja Reakt Füsioteraapia keskuseid. Aega pannes saate uurida, kes antud asjadega kõige rohkem tegelenud on.

MRT vastust ma Teie küsimuses ka ei leidnud, see ei tulnud vist kaasa.

Priit Ailt