Disk nihkunud, ei saa istuda toetudes sabakondile 25.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Eelmise kirjaga pilt kaasa ei tulnud aga kirjutan mrt vastuse, lisan vastuse ka siia igaks juhuks: soovin “inimese keeles” mõistetavat vastust. Mida see tähendab, mis on keelatud, mis ei ole? Miks ma ei saa istuda korralikult? Kui mulle öeldi et tuleb elama sellega õppida siis see tundub mulle liiga ulmeline, olles ise 31 soovin väga, et saaksin normaalse elu juurde tagasi naasta.

Vastus:
Lülisamba nimme MRT: Listeese pole. Lülikehad tavalise konfiguratsiooniga, luustruktuurid
tursesignaalita. Conus medullaris ja cauda equina on tavalised. Alumises torakaalvahemikes - L3/4 väiksed Scmorli herniad, seejuures on diskide veesisaldus säilunud. Kahes alumises nimmediskis
veesisalduse langus. L5/S1 disk väiksemahulise
laiapõhjalise tsentraalse-parempoolse
subartikulaarse protrusiooniga. Nerniatsioon
uuringul S1 dex juureni ei ulatu. Teistes vahemikes
diskide herniatsioone närvijuurte suunas ei ole.
Spinaalstenoosi ega neuroforaamenite kitsenemisi nimmeosas pole. Diagnoos: L4/5 < L5/S1 vahemikes diskide degeneratiivsed muutused, narvijuurte kompressiooni ei tahelda.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Teie poolt saadetud küsimustele on raske anda selgeid vastuseid, ilma et pole Teid hinnanud (lülisamba liikuvus, lihastestid, valulikud tegevused/ piirkonnad jne.). Ainult pildi kirjelduse põhjal ei ole alati võimalik leida valu põhjus ja välja pakkuda võimalik ravi.

Mida see tähendab, mis on keelatud, mis ei ole?
-pildi kirjelduse põhjal on alaselja lülivahemike diskid L3/4 vahemikus vähesel määral välja sopistunud ja L4/5 ja L5/S1 piirkonnas pisut rohkem, kuid sopistused ei jõua närvijuurteni ja kompresiooni ei tekita. Seega võib olla ka võimalus, et viimased ei ole valu põhjused. Pilt vihjab, et 2017-2018 aasta kaebused võisid olla sellest tingitud, kuid hetkel kaebused ja pilt minu hinnangul kokku ei lähe.

Toon siin igaksjuhuks välja asjaolu, et füsioterapeut ei ole radioloogiliste uuringute spetsialist ja andmaks mingit nõu ainult kirjelduse põhjal. Parema suure pildi annaks kasvõi röndgeni vaatamine ja inimese hindamine.

Keelatud ei ole midagi ja lubatud on kõik tegevused, mida on võimalik teha.

Miks ma ei saa istuda korralikult?
-see on miljoni euro küsimus ja seda ma Teile öelda ei oska. Mingil põhjusel ärritab istumisasend Teie selga ja see ärritust tuleb leevendada/ eemaldada

Soovitan proovida allolevaid harjutusi, kui need ei aita, siis pöörduda füsioterapeudi poole või proovida elekrtiravi valu vähendamiseks:

https://www.youtube.com/watch?v=d1Tt31UOOb4&ab_channel=SpineCareDecompressionandChiropracticCenter

www.laineravi.ee

Priit Ailt