Valu käes ja kaelas, järsk liigutus ja käes lihas nagu liiguks. 08.10.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Selline küsimus, et mul tihtilugu juhtub niiet iga järsem liigutus parema käega tõmbab käe hetkeks paigast ära ja tunne nagu lihas/liiges,kont nihkub oma kohalt korraks ja siis läheb tagasi, ma ei oska paremini seletada, igaljuhul käsi on hetkeks väga vales asendis, täna juhtus hommiku uuesti nt särki selga pannes ja nüüd peale seda hakkas jubedalt parem kael ja õlg ja muskel valutama, pead keerata ei saa üldse jube valu.Peaksin pöörduma ehk Emosse? Millest selline asi saab olla, see on juba pikalt lihtsalt nüüd juba häirib ja peaks kuhugi pöörduma sellega, kael on jube valus ja paremale
poole võimatu pöörata Võtsin valuvaigistit ja määrisin diklofenakiga.

Tänan!

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kui valu äge ja ei leevene, pöörduge EMO-sse. Võite konsulteerida valuravi osas ka oma perearstiga.
Kirjelduse järgi tundub, et tegemist korduva õla nihestusega. Kui see nii sageli ja lihtsalt juhtub, on kindlasti vajalik ortopeedi konsultatsioon, et arutada operatiivse ravi vajadust.

Heade soovidega

Maris Perendi-Treier
Füsioterapeut