Antidepressandid meestele 17.06.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Küsin enda mehe kohta, kuna ta ise ei taha küsida.
Millist tüüpi või nimega antidepressandid sobivad meestele mis ei pärsi potentsi ja seksuaalelu? Kas oskate soovitada mõnda konkreetset ravimit?

Head

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Retseptiravimeid saab soovitada vaid arstikabinetis. Aga ravimitest tähtsam on üles leida põhjused ja probleemi alalhoidvad tegurid. Vajadusel saab ses osas appi võtta ka hea psühholoogi. Ravimitega võrdseid uuringutulemusi on näidanud regulaarne füüsiline aktiivsus.