HSV1 DNA 14.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul tehti haavandikaabe ja näitas positiivse tulemuse HSV1 DNA. ( kuid veri näitas negatiivset tulemust).
Mul suguelunditel tekkisid kollakad villid ja hakkasid aina laeienema seal. Tekkis valu, kipetus pissides ja sügelus. Arst kirjutas välja Valocavir actavis 500 mg( 10 päeva kaks tableti päevas). Võtsin juba kak tableti aga tulemust ei ole. Villides tuleb nagu kollakas mäda ning nende ümber tekkib õhuke verine ringike. Siiani valutab väga, lümfisõlmed suurenesid.
Andke palun teada, kas see võib olla siis midagi muud kui herpes? Kui kiiresti see ravim mõjub?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse ja haavandi kaape DNA analüüsi järgi on teil herpesnakkus. Kahjuks võtab paranemine aega. Võtate regulaarselt 1 tableti 2 korda päevas ning lisaks võite villidele määrida kõiki kreeme, mis on mõeldud huuleherpese raviks nt Zovirax, Virumerz jt. Vahekorras ei tohi olla kuni villide täieliku paranemiseni. Kindlasti ei tohi raseerida, vahatada. Peske ainult veega või kloorheksidiini sisaldava intiimpesuvahuga. Kuivatage ühekordsete pehmete paberrättidega. Kandke puuvillast , hingavat mitte kitsast riietust. Toetage igati oma immuunsüsteemi piisava puhkuse ja tasakaalustatud toitumisega.