Gluteeni talumatus 12.08.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida näitab koe transglutaminaasi IgA tulemus <0,6 kU/I

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

TTG IgA tulemus on teil referentspiirides ja tsöliaakiat diagnoosida ei saa.

Kindluse mõttes peaks aga määrama ka üld IgA uuringu. Kui IgA tulemus on liiga madal, siis tuleks tsöliaakia välistamiseks teha lisaks veel mõned laboriuuringud. Kui IgA on normis, siis pole teie TTG näiduga vaja lisauuringuid teha.

Lugupidamisega
Marge Kütt