Lööve? 13.01.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Millega võib tegu olla?
Millist ravimit võiks raviks kasutada?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa diagnoosi panna ilma löövet nägemata. Kui keelel on villid, siis võib-olla tegemist viirushaigusega. Sügelev lööve võib olla allergiline reaktsioon või nõgestõbi. Nina verejooks võib olla tingitud nina nokkimisest, tugevast nuuskamisest ning kui ninast jookseb sageli verd (mitu korda nädalas) ja verejooksu peatamine on raske, siis tasub uurida hüübimist.
Ravi ei saa soovitada, sest kirja põhjal ei saa diagnoosi panna.
Kaebuste püsimisel pöörduge perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor