Herpes 25.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Teist korda samas kohas kannika vahel tulevad sellised villikesed, alguses tuleb 2-3 väikest punast punnikest, siis lähevad suuremaks ja lõpuks villid. Paranevad ca paar nädalat. Arstile pole veel jõudnud. Kas tegu võib olla herpesega? Ja kuidas seda ravida? Kas ainult tabletiravi? Suured tänud info eest!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tegemist on herpesviirus (HSV) -infektsiooniga. Viirusevastane ravi valatsikloviiriga (Valtrex) on väga efektiivne ja vajalik. Pöörduge oma perearsti poole, kes saab teha digiretsepti. Kui ravi mitte teha, siis suure tõenäosusega hakkab probleem korduma. HSV viirust pole võimalik organismist eemaldada. Kui immuunsüsteem nõrgeneb, võib HSV võib taas ägeneda. Raviga on võimalik HSV-infektsioonist paranemisprotsessi kiirendada, samuti uute ägenemiste kordumisi vähendada või ära hoida.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg