mure poisi n@gemise p@rast 07.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Pajos. Olen mures 17 aastase s6bra p@rast, kes 15 p@eva tagasi m@ngis s6pradega ja kukkus pea vasaku poolega vastu maad.
Nyyd on tal parem silm k66rdi kiskunud ja n@eb parema silmaga topelt.
Arst ytles, et tal on kukkumise tagajarjel tekkinud peas surve veresoonele ja on kogunenud veri mis omakorda surub silman@rvi peale.
6eldi, et tuleb teha k6igepealt op. et veri emmaldada ja siis op. et silman@rv taastada.
Olen tema p@rast mures ja tahtsingi siinkohal n6u kysida.
Kas op. on h@davajalik? Kas pole mingit rohtu mis vere lahustaks? Kui op. siis mismoodi op. v2lja n@eb... laseriga v6i...? Kas op. on eluohtlik? Kas n@gemine taastub?
Ait@hh vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Topeltnägemine on igal juhul väga tõsine häire, mis vajab täpsustavaid uuringuid. Tõenäoliselt on ka op. vajalik

DR. Ain Pajos