Menopaus? 15.10.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Günekoloogil sai tehtud vereanalüüs menopausi tuvastamiseks. Vastused tulid sellised .Kas peab veel rasestumisvastaseid vahendeid kasutama?

5,0

IU/l

Tõlgendus: Follikulaarfaas 3,0 - 8,0 IU/L; Ovulatsioon 2,6 – 17,0 IU/L; Luteaalfaas 1,4 – 5,5 IU/L; Postmenopaus 27,0 – 133,0 IU/L

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 46-aastane

Tegemist on füsioloogilise üleminekueaga, mis meie kliimavöötmes on 45-55. Mingeid hormoonuuringuid ei ole vajalik teha. Kui esinevad menstruaaltsükli häired, siis on reeglina tegemist anovulatoorste menstruaaltsüklitega ja rasestumine ei ole tõenäoline.
Kahjuks kirjutatud uuringutest ei ole võimalik aru saada, ei selgu, millistele hormoonidele on uuringud tehtud?
Veelkord: üleminekueas ei ole hormoonanalüüsid enam vajalikud. Nad on vajalikud alla 44, eriti alla 40.
Kui kardate ikka veel rasestumist, siis kasutage kondoome, apteegi käsimüügist lokaalseid/tuppe Pharmatex sarja tooteid, uus rakendus on viljakusmonitor.
Üleminekueas vajalikud profülaktilised onko-gün kontrollid paaris aastatel neile, kes paaris aastal sündinud ja vastupidi. Alati võite tulla reaalsele kontaktvastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7