Rasedus ja veresuhkru muutused 31.08.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas saaksite mind veidi suunata või aidata?
Nimelt olen hetkel 27-ndat nädalat rase, viimastel päevadel on pidev väsimus tunne ja tunne nagu koheselt hakkaks ninast verd tulema.
Pidevalt on magusa isu, pea iga päev söön midagi, mida ei peaks sööma ( maiustusi).
Varasemalt õppides veidi abikoka ametit, tegin mitmekülgseid toite nädalas mitmeid kordi.
Tervislik toitumine ja aktiivne olemine olid kõige olulisemad asjad mu elus, kuid hetkel on motivatsioon langenud ja mõtlen, mis võimalused oleksid kergematel toitudel, mis ka toidaksid mind.
Olen kaalust juurde võtnud pea liiga palju mu enda jaoks, 52 kilogrammilt on kaal tõusnud 59 kilogrammile.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Rasedusega seonduvalt võivad isud muutuda ja mõningane maiustamine pole ju keelatud kui muus osas on toitumine mitmekülgne. Soovitan süüa regulaarselt, aga pigem siis väiksemate portsjonite kaupa. Hea on kombineerida köögiviljatoite kana ja kalaga. Lisaks võiks olla menüüs sobivuse korral kohupiim ja kodujuust.
Vahepaladena on sügisperioodil ju kerge võtta kodumaist päritolu marju ja puuvilju.
Võite lugeda kokkuvõtet lehelt:
https://toitumine.ee/artiklid/kuidas-toituda-kui-oled-lapseootel
Kaaluiibe osas saate nõu küsida ka oma ämmaemandalt.
Parimatega,
dr. Ehala.